Türkiye’nin en iyi seslendirme sanatçılarını ihtiyacı olanlarla buluşturmayı hedefleyen Soundy.co, yerli ses cast arama motoru olarak kullanıma açıldı. Sektörde ihtiyacı hissedilen bir boşluğu doldurmak üzere yola çıkan ve şu an beta sürümü yayında olan Soundy, böylelikle seslendirme dünyasında bir referans noktası haline gelmeyi amaçlıyor.

Reklam ve sinema sektörü, yapımcılar, yönetmenler, kreatif direktörler, müşteri temsilcileri, prodüktörler, ses sanatçıları, oyuncular, tiyatrocular, ses prodüksiyon şirketleri ve tüm markaların pazarlama departmanlarına hizmet vermeyi hedefleyen Soundy üzerinden ihtiyaç duyduğunuz kadın ve erkek seslerini özelliklerine göre aratabiliyorsunuz.

Ana sayfadaki arama kutusuna örneğin “komik genç erkek” yazarak bu kategorideki ses sanatçılarının listesine ulaşabilirsiniz. Ya da long tail arama yapmadan sadece “komik” yazarak aratabilir ve çıkan sonuç sayfasındaki cinsiyet (kadın, erkek, kız çocuk, erkek çocuk), yaş aralığı, reklam türü, ses rengi, kategori, özel yetenek ve yabancı dile göre filtrelemeler yaparak sonuçları daraltarak istediğiniz sesi bulabilirsiniz.

Çıkan sonuçlardaki kişilerin seslerini daha önceki çalışmaları üzerinden dinleyebildiğiniz Soundy’de bu ses dosyalarını favorilerinize ekleyebiliyor, indirebiliyor, başkalarına gönderebiliyor ve sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.

Melodika tarafından oluşturulan ve MDTmedya tarafından tasarlananarak geliştirilen Soundy, özellikle reklam sektörü için umut vaat edici bir girişim olarak dikkat çekiyor. Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil ses cast arama motoru olan Soundy.co’yu detaylı olarak incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.