[box type=”note” ]Gün geçmesin ki ülkemizden klon bir sosyal ağ daha çıkmasın. Özellikle ülkemizde sosyal ağlara sansür uygulandığı zamanlarda bu çok sık yaşanan bir durum oluyor. Oldukça can sıkıcı ve utanç verici bir durum. Böyle fırsatları değerlendirmek varken biz birilerini taklit ederek adeta fırsatları elimizin tersiyle geri tepiyoruz. Bir bakmışız yeni bir sosyal ağ deniliyor ama Twitter’ın aynısı, bir bakmışız yeni bir sosyal ağ haberi ama Facebook’un aynısı… Ne olursa olsun bu tür girişimlerden bir BOK olmaz. Bu yüzden OBloginin gelmesi için sabırsızlıkla bekliyorum. Türkiye’de ki sosyal ağ girişimlerinin çıtayu yükseltmeleri için OBlogi’nin yapılması şart… BEKLİYORUZ OBLOGİ SENİ…[/box]

Twayster’dan yapılan açıklamaya göre, “hayatında olup bitenleri ve düşüncelerini özgürce paylaşmanı sağlar” sloganı ile kurulan yeni yerli sitenin, sosyal paylaşım ağlarında kendine özgü tasarımıyla herkes tarafından oldukça dikkat çekeceği konusu vurgulanıyor.

Yüzde yüz yerli girişime sahip bir yazılım olma özelliği taşıyan sitenin, Twitter’in hemen hemen bütün özelliklerine sahip olduğu kaydedilen açıklamada, şu bilgiler de paylaşıldı:

“Twayster, Twitter‘a alternatif olarak ‘arkadaş ekle’ ve arkadaşları ile sohbet etme özelliğine sahip. Twayster’ı diğer rakiplerinden farklı kılan yanı, Twitter ve facebook gibi sosyal ağların kullanıcıların her türlü kişisel bilgilerini satarken, Twayster kullanıcılarına bilgilerini satmama garantisi vermektedir.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.