Geçtiğimiz günlerde YouTube uygulamasını duyuran Microsoft, yeni bir açıklama yayınlayarak Xbox’a gelecek olan yeni uygulama entegrasyonlarını açıkladı. Oyun konsolu olmanın yanı sıra oturma odasına da yerleşen büyük bir eğlence merkezi olmayı hedefleyen Xbox, 45 medya uygulaması ile birlikte bu hedefine ulaşmak adına büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

Twitter, Vine ve HBO Go gibi dikkat çeken uygulamaların yanı sıra ShowTime AnyTime, Comedy Central, Major League Gaming, ve MTV gibi uygulamaların da dahil olduğu 45 medya uygulaması sadece Xbox değil Xbox 360 konsolunda da yer alacak.

Söz konusu işbirlikleri ile %25 artarak 225 adede ulaşacak olan Xbox One ve Xbox 360 uygulama entegrasyonları, kullanıcıları oyun oynamadıkları zamanlarda meşgul ederek eğlendirme amacını taşıyor. Uygulama entegrasyonlarından en dikkat çekicisi olan Twitter entegrasyonu ise; kullanıcılar Xbox One üzerinden TV izlerken, seyrettikleri programla ilgili tweetleri an be an görmelerini, bu tweetlerle etkileşimde bulunarak favorilere almalarını ve retweet etmelerini hedefliyor. Kullanıcıların ayrıca, Twitter’da “trending” olan programları görebilmesi için de OneGuide devreye giriyor. Konuyla ilgili can sıkan durum ise; bu entegrasyonların şimdilik sadece ABD ile sınırlı olması.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.