22 Kasım 2013’te Microsoft’un piyasaya sürdüğü Xbox One’ın yeni nesil kumandasının yakın bir zaman dilimi içerisinde Windows’lu bilgisayarlarda da kullanılabileceğini duyurdu.Herhangi bir tarihin verilmediği bu açıklama merak uyandırdı. İşlemin bir yazılım aracılığıyla mı yoksa Xbox 360 kumandasındaki gibi bir aparat yardımıyla mı olacağı hakkında bilinen bir ayrıntı da yoktu. Herkesin beklediği gün neticelendi. Windows destekli bilgisayarlar için Xbox One oyun kumandasının 32 ve 64 bit sürücüleri indirilmeye başlandı.

Xbox 360’daki gibi, ele tam oturan ve oyun oynarken eli zahmetten kurtaran kumanda, artık PC’ler üzerinde de kullanılabiliyor. Windows arenasındaki tüm oyunlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmekte. Yayınlanan sürücüleri bilgisayara indirip kurduktan sonra, oyun kumandasını USB ile PC’ye bağlanmasıyla kullanılabilecek durumda oluyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.