Beyoğlu’ nda her türlü karanlık işi çeviren mafya bozuntusu Mahmut lakaplı bir kabadayı ile çetesinin yaptığı dalaverelerin komik ve düşündürücü öyküsü. Öykü aynı zamanda günümüz Türkiye’ sine de göndermeler yapıyor. Büyük şehirlerin kokuşmuş düzeni alaylı bir uslupla irdelenirken, hesapta gariban babası olan Mahmut’ un aynı zamanda nasıl sıkı bir ‘Kemalist’ olduğu da vurgulanarak çıkarımlar yapılıyor. Ferhan Şensoy’un müthiş performansına, Orta oyuncular ekibide de aynı şekilde eşlik edince keyifli bir oyun çıkmış. İzlemekten keyif alacağınızı düşünüyorum.

[box type=”note” ]Eyvallah orospular… Ve ibneler! Mahmut abiniz müthiş bir değer olduğu için sayın büyüklerimiz beni bir süre bir mapushanede repo yapmayı uygun görmüştür. Bizim böyle şeylere saygımız vardır, biz mapushane nedir biliriz. Yalnız gider ayak şunu da belirtmemde yarar var: çok sevgili Rasih Nuri İleri abimiz, ki kendisi bir zamanlar Feriköy Kurtuluş Caddesi 29 numaranın altıncı katında muhteşem bir kütüphaneden ibaret olup ikide bir kitapları arasında bulduğu mikrofonlarlan mit tarafından 24 saat dinlenen bir evde oturur ve hiç konuşmaz. Burada aç parantez MİT’in vakit kaybına dikiz, kapa parantez. Bu çok sevgili Rasih Nuri İleri abimiz “Atatürk ve Komünizm” kitabında der ki “Kurtuluş Savaşımızın büyük lideri hiçbir dönemde ne Sosyalist ne de Komünist olmuştur. Zaten kendilerinin de söyledikleri gibi bu konularda tutarlı bilgileri bulunmamaktaydı. Nasıl ki kapitalizm sonra da Faşizm hakkında da teorik bilgilere sahip değildi. Mustafa Kemal paşa için bunlar birer teori konusu değil, pratik uygulama işiydi. ve şartlar ne olursa olsun, kararlar yukarıdan, kendisinden gelmeliydi. Şimdi “Sen bunları niye anlatıyorsun lan” diye düşünenleriniz olacaktır. Öyle düşünenlerin çoğunlukta olması gaflet ve delalet durumu da söz konusu. Anlattıklarımın konuyla ilgisi yok. Ben burada Bertold Brecht abimizin ruhu “çın” etsin diye belirli bir propagandada bulunuyorum. Atatürk ideolojik tercihini yaparken hepinizin aptal olduğunu Aziz Nesin’den çok daha önce anlamıştı.[/box]

 Mahmut abi öldürmez sakat bırakır. Mahmut abi çok hümanist adamdır!

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.