Sosyal Medya devlerinin Dünya’nın en büyük organizasyonu olan Dünya Kupası için çalışmaları hızla devam ediyor. Google’ın sokak görünümlü teknolojisi, Facebook’un hashtag çalışması derken Twitter’ın yaptığı çalışmalarda bahsedilmeyecek gibi değil. İlk olarak mikro blog sitesi olan Twitter dünya kupası için özel olarak yaptığı emojiler ile Dünya Kupasını yakından takip edenlere minik bir jest yapmış oldu.

Desteklediğiniz ülkenin kısaltmasını hashtag olarak Tweet attığınızda, attığınız tweetin yanında beliren bu bayraklar kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmüş ve sevilmişe benziyor. Twitter’da desteklendiğiniz ülkenin kısaltmasını başında Hashtag olma şartıyla yazdığınız zaman o ülkenin bayrağı yanında çıkıyor. Örneğin #BRA yazdığınız zaman Brezilya’nın bayrağı Hashtag’inizin yanında yer alıyor.

Twitter, bununla da yetinmemiş olacak ki hazırladığı reklam filmiyle Dünya Kupası heyecanını paylaşıyor ve turnuya olan ilgisini gözler önüne seriyor. Mikro blog sitesi, 1 dakika 12 saniye süren reklam filminde; taraftarların Dünya Kupası ile igili tweetlerini, çektikleri fotoğrafları ve paylaşıkları Vine‘larını gösteriyor. Oldukça eğlenceli bir müzikle süslendirilen reklam filmi, Twitter’ın resmi YouTube sayfasından sunuldu.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.