Twitter’ın bu yaptığına gerçekten anlam veremedim. yada gerçeği söylemek gerekirse pek takip etmediğim bir şey olduğu için anlam vermedim ama Twitter’ın yaptığı bu hakaret bence hiç etik değil ve ticari olarak ahlaksızlık bile diyebiliriz. Ama günümüzde o eskisi gibi esnaflık olayı olmadığı için Twitter’ın böyle bir şey yapması gayet doğal…

İlk önce Everett, ‘Twitter’ın birkaç hafta önce kendileriyle temasa geçerek marka adı başvurularından vazgeçmelerini talep ettiğini, aksi takdirde API erişimini kesme kararı aldıklarını’ didi.

Ondan sonra Everett, kararın kendilerini oldukça şaşırttığını vurgulayarak, Twitpic’in 2008′in başından beri hayatta olduğunu, 2009′dan bu yana da ABD Patent ve Marka Ofisi’nde marka başvurusunun bulunduğunu didi.

Ardından Twitter’a karşı duracak finansal kaynakları bulunmadığını söyleyen Everett, hakları olduğunu belirttiği marka adını koruyamayacakları için Twitpic’i kapatma kararı aldıklarını sözlerine ekleyivirdi…

Twitpic ile ortaklıktan çok rekabet yaşayan Twitter, 2011′de birçok üçüncü parti fotoğraf paylaşım aracı sunmuştu. Twitpic ise cevap olarak Twitter benzeri Heello’yu hayata geçiriverdi.

Mashable üzerinden açıklamada bulunan Twitter, ‘Twitpic’in kapanma kararına üzüldüklerini ancak markalarını korumak için yasal hamle yapmak zorunda olduklarını’ belirtiverdi.

Everett ise Twitter’ı suçlayarak, markalarını korumak için yeterli finansal güce sahip değilken Twitter’ın bu haklarını ultimatom ile ellerinden almaya çalışmasının doğru olmadığını belitiverdi.

Twitpic’in web sitesi halen açık… Bugüne kadar paylaşılan fotoğraflar hakkında nasıl adım atacağı konusu sırrını koruyor. Kullanıcıların yükledikleri fotoğrafları site kapanmadan indirmesi mantıklı bir hamle olarak görülüyor gibi.

yaaaaa…….

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.