Bildiğiniz gibi Twitter bir çok köklü değişime uğradı. İçerik olarak olsun yada tasarım olarak olsun artık ciddi anlamda kar etmeyi düşünen bir marka haline geldi. Daha önce kullanıcı memnuniyetini daha fazla ön planda tutarken artık kendi ceplerini daha ön planda tutmak isteyen Twitter yönetimi Video Reklamlar sayesinde bu isteklerine daha da yaklaştılar. Giderek Facebooklaşan Twitter Videol reklamlarda da Facebook dedikodularını kulak ardı etmeyip onlara yakın bi şeyler yapmak istemişler gibi gözüküyor…

Bu noktada Twitter’daki sponsorlu tweet’lerin yanı sıra artık sponsorlu videoları da görmeye başlayacağımız anlamına geliyor. Markalar Twitter Apmlify yardımı ile hazırlayacakları videoları Twitter üzerinden yayınlayarak fazlasıyla geniş kitlelere ulaşabilmenin farkını yaşayabilecekler.

Bu doğrultuda düşünülen model CPV (Cost Per View) olmuş. CPV ile İzleme başına ödeme olacak. Yani reklamverenler sadece izlenen videolar için ödeme yapacaklar. Ayrıca Twitter, genişmiş video ölçümleme seçenekleri ile videoların ücretli ve organik izlenme bilgilerine yönelik detaylı analiz raporları sunacak.

Video uygulaması bilindiği gibi her geçen gün dijital pazarlamanın daha da önemli bir unsuru haline geldi. Twitter’da bu durumdan kendisini elbette ki geri bırakamazdı.

Bakalım gelecek günler Twitter için video bağlamında ne gibi geri dönüşleri beraberinde getirecek?

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.