Read more
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) “Dijital Pazarın Odak Noktası E-Ticaret: Dünya’da Türkiye’nin Yeri, Mevcut Durum ve Geleceğe Yönelik Adımlar” başlıklı e-ticaret raporunu bir sunum eşliğinde tanıttı.

TÜSİAD tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de e-ticaretin gelişmesi için öneriler sunmak amacı ile hazırlanan oldukça kapsamlı 137 sayfalık rapor, Sabancı Center’da gerçekleşen toplantı ile tanıtıldı. Toplantıda ilk olarak TÜSİAD Bilgi Toplumu, BİT, ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Esin Güral Argat söz alarak açılış konuşmasını yaptı.

Geçen hafta duyurusunu yaptığımız Girişimcilik Vakfı’nın kurucularından Markafoni Kurucu Ortağı ve eski CEO’su Sina Afra ve Murat Özalp ile Can Ergelmiş tarafından uzun bir süre sonunda hazırlanan e-ticaret raporu; “Türkiye’de e-ticaret” ve “e-ticaret hacminin düşük olmasındaki nedenler olmak üzere” iki bölümden oluşuyor. Forrester, Goldman Sachs gibi söz sahibi kurumların verilerini inceleyerek hazırlanan rapor, ülkemizdeki e-ticaret sektörü, tüketiciler, online perakendeciler, yatırımcılar, karar mercileri, ve e-ticaret modellerinin Türkiye’deki girişimciliğe olan etkilerini gözler önüne seriyor.

Raporun Türk e-Ticaret sektörü ile ilgili bu kadar geniş çaplı ilk rapor olduğunu belirten Sina Afra, son günlerde sık konuşulan konulardan biri olan Türkiye’de e-ticaret hacminin düşüklüğüne dikkat çekiyor. Türkiye’nin henüz e-ticaret potansiyelini yakalayamamasının en büyük nedenleri ise algı sorunun ve altyapı eksikliğinin olduğu belirtilen raporda, müşterilerin e-ticaret hakkında yeterince bilgi sahibi olmamaları ve bu yüzden ön yargılı olmaları da e-ticaret’in önündeki en büyük sorunlar olarak gösteriliyor.

Read more

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.