En yaygın iletişim yolları olarak kullanılan sosyal medya organlarının yenpinteresti popüler hale gelen ve pek çok kişinin aktif olarak kullanmaya başladığı trendlerinin insanlara hem eğlence hem de daha rahat bir kullanım sağladığını görmek mümkündür.


Sosyal paylaşım siteleri ve uygulamalarının her gün bünyesine yeni eklentiler eklemesi nedeni ile her değişiklikle insanların ilgi göstermiş oldukları ve kullanmış oldukları sosyal medya trendleri değişiklikler gösterebilmektedir.

1 ay önce bir sosyal paylaşım sitesinin sahip olduğu bir özelliği kullanmak oldukça zevkli hale gelebilirken 1 ay sonra başka bir paylaşım sitesindeki bambaşka bir uygulama size daha zevkli gelebilmektedir. Diyelim ki 1 ay önce Twitter’da bulunan Vine uygulaması dikkatinizi çekerken bu ay dikkatinizi çeken uygulama Pinterest olabilmektedir.

Pinterest bir pano uygulaması olarak beğendiğiniz yazıları, resimleri ya da videoları panonuza yapıştırarak panonuzu sosyal medya organlarında paylaşabilmenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Özellikle son zamanlarda pek çok kişi daha fazla paylaşımda bulunabilmek ve bir paylaşım ile daha fazla şeyi aktarmak istediklerinde kullandıklarından dolayı bu uygulamaya başvurabilmektedir.

Pinterest her ne kadar ülkemizde son aylarda fark edilmeye başlamış olan bir uygulama olsa da aslında dünya genelinde sıkça kullanılan uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya trendleri arasında ülkemizde yeni adı duyulmaya başlamış olsa da pek çok kişinin büyük bir beğeni ile kullanmış olduğu uygulamanın önümüzdeki zamanlarda mobil uygulamalar için de rahatlıkla kullanılabilir hale gelmesi beklenmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.