Son yıllarda elde ettiği başarılarla havacılık sektöründeki öncü konumunu gittikçe pekiştiren Türk Hava Yolları, 4 Mevsim Balkanlar projesini #okadaryakinki hashtag’i ile hayata geçirdi.

Sahip olduğumuz ortak dil ögeleri, mutfak ve eğlence kültürü ile tarihsel yakınlık, Balkan milletleri ile aramızda birleştirici bir unsur olmuştur. Türk Hava Yolları, benzerliği ile bizi evimizde hissettiren, ancak sürprizleri ile de şaşırtan Balkan ülkelerine, 4 Mevsim Balkanlar projesi ile bizleri davet ediyor. Üstelik İstanbul’dan sadece 1-2 saatlik uçuş mesafesi ve sabah-akşam günlük sefer avantajları ile…

Yüzyıllara dayanan tarihi bağın dost ve yakın kıldığı Balkan ülkeleri, Türk kültürü ve insanına olan özel ilgi ve sevgi, bölgenin doğal güzellikleri, akrabalık ilişkileri Balkan ülkelerini bizler için farklı kılıyor. #okadaryakinki hashtag’i ile Balkanlar ve Türkiye arasındaki bağı kuvvetlendiren Türk Hava Yolları, Balkan Hayalim uygulaması ile Balkan güzelliklerini keşfetmek isteyenlere bir fırsat sunuyor.

Bir sene boyunca yayında kalacak projenin ilk ayağı Balkan Hayalim uygulaması ile başlıyor. Balkan hayalini paylaşanlar, yaz keyfini Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ, Slovakya ve Bulgaristan’ıneşsiz güzelliklerini Balkanlara beraber gitmek istediği bir arkadaşı ile görme fırsatı yakalıyor. 4 Mevsim Balkanlar projesi ile yazın deniz ve güneşin tadını çıkaracak olan şanslı kişi, sahil şeridinden başlayıp başkente kadar uzanan rotada yazın keyfini Balkanlarda çıkarabilir. 12 ay boyunca 4 farklı mevsiminden video, fotoğraf ve faydalı seyahat bilgilerinin yer alacağı web sitesi, proje sonunda adeta bir Balkanlar seyahat rehberine dönüşecek.

thy-4-mevsim-balkanlar

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında tanıdık bir denizin az bilinen uzun, ince kumlu sahilinin keyfini sürmek, Adriyatik’in berrak sularında mavinin eşsiz tonlarını görmek, Slovakya’nın Tuna,Vah, Hron gibi büyük nehirlerinin muhteşem manzarası eşliğinde bölgeye özgü mimarisini gözlemlemek ve Balkan lezzetlerinin tadına bize hiç de yabancı gelmeyecek ezgiler eşliğinde bakmak isteyenler Türk Hava Yolları’nın bu projesi ile eşsiz bir deneyim yaşama şansı yakalayacak.

Türk Hava Yolları, 4 Mevsim Balkanlar uygulamasına projenin mikrositesi üzerinden katılabilirsiniz. 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir