Geçtiğimiz aylarda Facebook tararfından alınan sosyal fotoğraf paylaşma sitesi Instagram’a, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasak geldi. Mayıs ayında İran tarafından batının gündemini yaydığı ve mahremiyet hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklanan Instagram, bu kez de Türkiye’deki milletvekilleri için kısıtlı olarak erişime engellendi.

Instagram-TBMM-yasagı

Gelen ilk bilgilere göre TBMM, Instagram‘ı zararlı içerikler listesine aldı. Gün itibariyle de mecliste Instagram’a girmek isteyen milletvekilleri; “Sınırlı Erişim” yazısıyla karşılaştı. Bu yazının altındaysa milletvekillerine; Instagram’ın çalışmalarında gerekli olup olmadığı sorulduğu ve Instagram’ı kullanmak isteyen milletvekillerinden bir form doldurmaları istendiği belirtildi.

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.