Uluslararası yardım kuruluşu Save the Children‘ın Suriyeli çocukların dramını konu alan reklam filmini ünlü profesör Stephen Hawking seslendiriyor.

31 Mart’a dek ABD ekranlarında yayınlanacak olan film, şimdiye dek Suriye’de hayatını kaybeden 10 bin ve evlerini terk etmek zorunda kalan bir milyonun üzerinde çocuğun hikâyesini yansıtıyor. Reklamda Hawking sözlerine “Her zaman ağlıyorum…” diyerek başlıyor ve fotoğraflar eşliğinde akan filme, “Evim yandı, her şey yerle bir oldu” sözleriyle devam ediyor.

Filmin sonunda ise ünlü bilim adamının mesajıyla karşılaşıyoruz: “Suriye’deki çocukların sesi yok, bu yüzden onlara ben ses veriyorum. Peki ya sen ne veriyorsun?”

[box type=”note” ]Ben olaya çok farklı bir yönden bakmak istiyorum. Amerika’nın Suriye için tutumu belli, Irak yada İran’a olan bakış açısı nasılsa burada da aynı çıkarlar ve hedeflerin peşinde, böyle bir amaç ve hedef peşinde koşmalarına rağmen yinede farklı bir yol izliyormuşlar gibi gösteriyorlar ya helal olsun onlara… [/box]

kaynak: Mediacat

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.