Sosyal Medya‘da farklı bir alışkanlık olan paylas.com 2012 yılında yayın hayatına başlamış ve o günden beri yayın hayatına devam etmektedir. Üstelik adından da anlaşılacağı üzere bir Türk girşimi olma özelliği taşıyan bu Sosyal Ağ şimdi farklı yatırımlarla gündeme gelmekte ve Türk kullanıcıların alışkanlıklarını çok farklı noktaya çekmek üzere…

Sosyal Medya yaşantımızın merkezine girdiği günden bu güne TV ünlüleri ve Sosyal Medya fenomenleri yer değiştirdiler. Şimdi bu yarışmaya ve ekosisteme yeni bir soluk geliyor. Artık kullanıcılar akıllı telefonlarından canlı yayın yapabilecek. Artık gerisini siz düşününün…

2 milyon dolar yatırımla hayata geçen Paylas.com’un kurucusu ve yatırımcısı Yusuf Kenan Ergenç bu yeni teknolojiyi ve faydalarını şöyle tanımlıyor; “Eskiden canlı yayın yapabilmeniz için sadece medya kuruluşlarında olan milyon dolarlık canlı yayın araçlarına ihtiyacınız vardı. Cep telefonundan canlı yayın yapabilmek ise büyük bir teknolojiyi ve AR-GE gerektiriyor. Paylas.com’un teknolojisini geliştirirken canlı yayın yapmanın herkes için mümkün, kolay ve ulaşılabilir olmasını hedefledik. 2 yılda, ciddi bir ekibin çabalarıyla bu teknolojiyi geliştirip kusursuz olarak tüketiciye sunabilir duruma getirdik. Dünyada bu teknolojiye sahip 4-5 firmadan biriyiz ve diğer firmalar bu hizmeti ücretli sağlıyor. Tabi burada Türkiye’deki GSM firmalarının mobil internet için yaptıkları büyük yatırımlar da göz ardı edilmemeli. Bu sayede yayıncılarımız Türkiye’nin dört bir yanından çok kaliteli yayınlar yapabiliyor. Ben çok geçmeden Paylaş markasının hayatımıza ‘canlı yayında paylaşmak’ kavramıyla birlikte gireceğine ve haberden, spora, eğlenceden, eğitime farklı alanlarda birçok içeriğin yayınlanacağı yeni nesil medya platformu olacağımıza inanıyorum. Paylaş yeni bir paylaşım alışkanlığı kazandırarak, herkesin kendi medyasını yaratmasına olanak sağlayan bir platform olacak.

Biz hem sosyal medya platformu hem de teknoloji geliştiren bir firma olarak bundan sonra da yatırımlarımıza hızla devam edeceğiz. Teknoloji üretmeyi seviyoruz ve Türkiye’nin de her sektörde teknoloji üreten firmalara ihtiyacı var. Değişen, yenilenen medya sektöründe de Paylas.com’un söz sahibi olacağına eminim.”

Paylas.com Türkiye’de dijital yayıncılığın gelişmesini destekliyor ve yeni nesil medyanın öncü kuruluşu olmak için yatırımlarına ve çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Türkiye’de ki dijital reklam pazarına da yayıncılarının ürettiği içeriklerle katkı sağlamayı hedefliyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.