Selamun Aleykum,

Sosyal Medya‘da var olan markalar hedef kitlelerine ulaşmak için çeşitli reklamlar, yarışmalar yapıyor ve hediyeler dağıtıyor. Bu eli bolluk tamam ile hedef kitleye ulaşmak için olduğunu söyleyelim. Hedef kitlemiz bizim sayfamızı beğensin, takip etsin sadık birer müşteri olsun amacı güden bu markaların oluşturdukları, Yarışmaları ve Kampanyaları sizlere bu kategori altından ve sitemizde oluşturduğumuz BuddyPress sayfasından aktaracağız. Dilerseniz sizde BuddyPress sayfasından bizlere katılabilir yarışmalarınızı yada kampanyalarınızı paylaşa bilirsiniz.

Sayfa yöneticileri için bu tür yarışmalarda alınacak önemli derslerden bazıları şu şekilde:

Gerçekten bir yarışmaya ihtiyacınız var mı? Bedava ürünleri herkes sever. Ancak B2B iş yapan bir şirketseniz veya inşaat ürünleri gibi son kullanıcıyı cezbetmeyecek ürünler satıyorsanız Facebook’ta yarışma düzenlemek sizin için uygun olmayabilir.

Doğru yarışma türünü seçin.  Dört yarışma türünden hangisinin sizin için en uygun olduğunu belirlemelisiniz.

Facebook’un kurallarına dikkat edin. Facebook’un yarışmalar için belirlediği kuralları işe başlamadan önce mutlaka inceleyin.

Ödül ne olacak? Ödülü sadece kendi ürünleriniz arasından seçmeniz gerekmiyor. Konser bileti, tatil, iPad – iPhone gibi teknoloji ürünleri hediye ederek Facebook kullanıcılarının dikkatini daha çok çekmeyi başarabilirsiniz.

Reklam verin. Eğer ayırabilecek bir bütçeniz varsa yarışmanın daha çok kişiye ulaşabilmesi için Facebook’a veya diğer dijital ortamlara reklam verebilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.