Elma Alt Shift’in Twitter adresinden duyurduğu üzere bugüne kadar yapılan başvurular http://Facebook.com/domainadi veya http://Twitter.com/domainadi  sahibinin üzerinden ilerlediği ve MPİ’nin bunların asıl sahibinin Facebook ve Twitter domainleri olduğunu öne sürdüğünü düşünürsek Milli Piyango İdaresi bundan yola çıkaraj Facebook ve Twitter üzerinden yapılacak Milli Piyango ile ilgili hiçbir kampanyaya izin vermeme kararı aldı. Milli Piyango’nun gerekçesinde Facebook’un da adını geçirmesi ayrıca Facebook’un da her an erişime engellenebileceği izlenimi uyandırıyor.

Konu ile ilgili Milii Piyango İdaresinden resmi bir açıklama gelmemiş olsada durumun oldukça kritik bir hal aldığı açıkça ortada. Ancak söylentilerin doğru olduğunu ve Milli Piyango’nun sosyal medya çekiliş ve kampanyalarını durdurma kararı aldığını varsayarsak halihazırda yasaklardan büyük darbe alan sosyal medya ve dijital sektörü büyük bir çöküş bekliyor ve Türkiye’deki sosyal medya sektörü son günlerini yaşıyor demektir.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.