Dünya üzerinde sosyal ağlar bazında, Whatsapp’tan sonra en fazla aktif kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması LINE‘den yepyeni bir uygulama daha geldi. Şimdilik yalnızca Android sürümü yayınlanan Toss ismini alan uygulama, fotoğraf ve video paylaşımına odaklı bir görev üstleniyor.

Farklı mobil uygulamalarla mobil kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt veren Japon şirket, daha çok Slingshot‘a rakip olarak nitelikte grup içi fotoğraf paylaşımını öne çıkarıyor.

Line kullanıcılarının birbirleriyle oldukça kolay bir şekilde çok sayıda fotoğraf paylaşımı yapmasına olanak tanıyan Toss, içerikleri zaman ve konum referanslarına iki farklı açıdan sunuyor.

Eğer Toss’u kullanmayan Line kullanıcılarıyla fotoğraf paylaşılırsa ilgili kişiye Line mesajlaşma uygulama üzerinden bir bildirim mesajı gidiyor. Line’ın dünya çapında yaklaşık olarak 500 milyona yakın aktif kullanıcısı olduğu düşünülürse, Toss’un kullanıcı sayısının hızla artması olası bir durum olarak görünüyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.