Türkiye’sw  dün gece geç saatlerde Dünya’nın en önemli sosyal ağlarından biri olan Twitter’a erişim engellendi. Ancak engellenmesine rağmen görülmemiş bir Tweet trafiği yaşandı. Twitter kullanıcıları DNS ayarları ve benzeri yöntemler kullanarak Twitter’a erişimi sağlayıp Türkiye’nin Tweet rekorunu kırdı. 3 Saat içerisinde 2,5 Milyon’a yakın Tweet gönderen Türk Kullanıcılar kendi rekorlarınıda egala etmiş oldular.

Gonzo Insight‘ın verdiği verilere göre saat 03:00 itibariyle en çok tweet alan hashtag’ler ise şöyle sıralanıyor:

#TwitterisblockedinTurkey 191.751

#occupytwitter 40.969

#twitteriçinsokağaçıkıyoruz 31.957

#turkeyblockedtwitter 29.319

#dictatorerdogan 29.074

Türkiye’de normal şartlarda günlük ortalama 10 milyon tweet gönderiliyor. Gezi Olayları’nın başladığı gün ise bu sayı 24 milyona yükselmişti. Bu son rakamlar Twitter sansürünün de benzer etki yaratacağını gösteriyor.

Türkiye Twitter’a sahip çıkarken eğer henüz Twitter’a bağlanamadıysanız alternatif erişim yöntemlerini derlediğimiz yazıdan siz de Twitter’ınıza sahip çıkabilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.