Selamun Aleykum, Sağ Salim 2 filmini, Sakarya Üniversitesinde yapılan Galasında izledik. Anıl Medya Organizasyon sayesinde beyaz perdeden önce böyle bir yapıtı izlemek gerçekten büyük bir keyifti. Film hakkında yapılacak hiç bir olumsuz eleştiriyi gözüm kapalı haklı bulmuyorum ve eminim ki filmde çok küfür vardı diye yorum yapanlar olacak. Eğer bu filme öyle bir yorum yapıyorsan yolda yürürken yanından geçen bir grup gencin küfür etmesine sessiz kalamazsın. Onlara hoop! Birader küfür edemezsin… Gibi uyarıda bulunmalısın. Ama yok eğer sen bunlara sessiz kalacaksan filmlerde ki küfürler ile ilgilide bir şey demiyeceksin. Ayrıca benim görüşüm filmde edilen küfürler gayet yerinde ve komikti.

Serinin ilk filmini Sakarya’dan izmite yapılan bir yolculukta rastgelmiş izlemiş bulunmuştum. Tamamiyle rastlantısal bir şekilde izlemek üzere olduğum filmin konusu bana söylendiğinde “Bir ölüyü A noktasından B noktasına giderken ne olabilir de film çekebilirler?” diye kendi kendime sormuştum. Srinin 2. filmini izlemeye geldiğimde tekrardan aklımda bu soru oldu. İyice saçmalayacaklarını düşünürken düşüncelerimin tam tersi bir durum ile karşı karşıya kaldım. Ve 3. seriyi merakla bekliyorum aklımda da hiç bir soru olmayacak çünkü Türk film sektörüne göre oldukça yaratıcı bir senariste sahip olduklarını düşünüyorum.

Dediğim gibi film hakkında söylenecek pek söz yok. Ama filmden sonra yapılan söyleyişi için yapılacak yorum çok… SAÜ öğrencilerinin seviyesinin bu kadar oldukların bilmiyordum. Keşke bu öğrencilerin ebeveynleri de oralarda olsaydı da durumu görseydi. Yada orada ki öğrencilerin orta okulda ki lisede ki öğretmenleri falan olsaydı. Son olarak söylemek istediğim bir şey var. Adapazarı bir ilçe ve Sakarya iline bağlı. Sakarya Üniversitesinin Kampüsü Serdivan ilçesinde bulunuyor. Bu söyleyişiye katılan bir kişi bu yazıyı okuduysa umarım anlamıştır demek istediğimi hafızzzzz!..

Konusu: Salim’in kimsesiz bir cenazeyi sevabına memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan trajikomik macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde hepsi birbirinden azılı 11 “kötü” adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız tanınıp yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gitmez. Yeni kılıkları yüzünden başları belaya girer. Salim beladan kurtulmak için eline silah alınca da talihsiz serüvenler dizisi yeniden başlar. Nihal başı bir türlü beladan kurtulamayan Salim’den uzaklaşıp annesini tek başına kurtarmaya gider. Yaşadıklarından dolayı artık ne ölüden ne de ölümden korkan Salim ise ‘’anca beraber kanca beraber’’ der ve kader arkadaşını yalnız bırakmamak için peşine düşer. Artık; Azrail’in ‘’Tek rakibim Salim’’ diyerek kol gezdiği karayolunda “Kazara” ezilecek, “Tesadüfen” yakılacak, “Kaderin cilvesiyle” vurulacak ne kadar canlı varsa eninde sonunda Salim’le tanışmak zorunda kalır.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.