Oyun dünyasının en başarılı ve popüler yapımcılarından olan KONAMI, yeni nesil futbol Oyunu PES’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl popüler oyun yapımcısı KONAMI tarafından geliştirilen PES 2014, bilindiği gibi piyasadaki en büyük rakibi olarak görülen FIFA 2014’ün karşısında oyuncular tarafından fazlasıyla eleştirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde KONAMI Avrupa Başkanı Shinji Hirano, PES 2015’in geçen yıl piyasaya sürülen PES 2014’den oldukça farklı bir şekilde geleceğini vurgulamıştı. Hirano’ın son mesajıyla “Hadi gidip bir PES atalım” sözü PES 2015 ile yeniden gün yüzüne çıkarak popüler olacağa benziyor.

[box type=”note” ]Ama sakın inanmayın. İnternette bir videosuna rastladım ve geçen sene yine PES2014’ün ilk çıktığı zamanlarda bir teknoloji mağazasında bir kaç genç ile ettiğim kısa bir sohbet aklıma geldi. Bu sohbette çocuklara PES2014’ü savunmuş ve ciddi anlamda önemli vaadlerde bulunmuştum. Çünkü ben KONAMİ’yi önemli bir oyun yapımcısı olarak görüyordum. Artık o videodan sonra görmüyorum. PES seriside Twitter gibi gittikçe Fifa serisine benziyor. Nasıl Twitter kendini Facebook’a benzeterek en iyi sosyal ağın Facebook olduğunu kanıtlamışsa KONAMI de PES serisini FIFA’ya benzeterek FIFA’nın ne kadar mükemmel bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Ben FIFA 2004 ile bilgisayarda futbol oynamaya başladım ardından PES serileri ile devam ettim ve tekrardan FIFA serilerine döneceğim galiba…[/box]

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.