40 milyonun üzerinde izlenme rakamlarına ulaşan Test Drive küresel çapta başarı yakalamış, büyük bir başarı hikâyesinin konusu olmuştu. Küçük de olsa bir problem yok değildi elbette. Bazı yerel yayınlarda yapılan ‘gösterinin’ sahte ve kurgulanmış olduğuna yönelik iddialar vardı. Otomobil bloguolan Jalopnik‘te yazan Travis Okulski de Test Drive’ın gerçekliğine inanmayan isimlerden biriydi.Pepsi Max, intikamını acı şekilde aldı.

Bizzat Jalopnik’le işbirliğine giden Pepsi Max, Godon’la tekrar temasa geçti ve ünlü yarışçı bu defa hapishane geçmişinin verdiği gerginlikle kendisini durduran polisten kaçmaya çalışan bir taksiciyi canlandırdı.

Bir kez daha gizli kameraların devrede olduğu Test Drive 2‘de Okulski’nin yaşadığı korku dolu anlarYouTube‘da dünden bugüne 2 milyon 800 bin kez izlendi. Jalopnik’te Test Drive 2 hakkında bir yazı yazan Okulski’nin ifadeleri ise Pepsi Max’in intikamının hedefi on ikiden vurduğunu kanıtlıyor: “İlk Test Drive’ın kurgu olduğuna ne kadar inanıyorduysam, ikincisinin olmadığına, onun gerçek olduğuna inanıyorum. Nascar efsanesi Gordon altıma kaçırmama sebep oluyordu”.

[box type=”warning” ]Bence güzel bir reklam kampanyası olmuş. Çok araştırmaya kurcalamaya gerek yok. Adı üzerinde “reklam” zaten… Ama illa karıştıralım bir şey bulalım diyorsanız bunu 2 yıllık bir reklam kampanyası olarak düşüne bilirsiniz.

1. İlk başta bir reklam çekilyor bir blogger ile anlaşılıyor.
2. Blogger reklamı yalanlıyor
3. Pepsi Bloggerı yalanlıyor.

Bu seferde bloggerda çıkıp gerçekmiş diyor ardından pepsinin marka itibarı artıyor müşteriler Pepsi’yi yalansız dolansız kaliteli bir marka olarak görüyor vs.[/box]
[box type=”info” ]

İlk çekilen video (Bloggerın yalanladığı)

http://www.youtube.com/watch?v=Q5mHPo2yDG8[/box]
[box type=”info” ]

2. çekilen video (Bloggerın doğruladığı)

http://http://youtu.be/dRIgmKGDqFM[/box]

Kaynak: Mediacat

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.