Pepsi Max - Drone Futbol Reklamı

Pepsi MAX, global kampanyası Genius kapsamında hayata geçirdiği “Drone Football” isimli projede, futbol severlere benzersiz bir deneyim yaşattı.

İnsansız hava aracı ya da drone adıyla bilinen uzaktan kumandalı teknoloji ürünleri, son zamanlarda farklı kullanım alanlarında karşımıza çıkıyor. Drone’lar özellikle eğlence amaçlı kullanımı ve markaların başarılı reklam kampanyalarındaki rolü ile dikkat çekiyor. Markalar gerilla pazarlama kampanyalarında ya da reklam filmlerinde drone’ları kullanarak, oldukça yaratıcı projeler gerçekleştiriyor.

Genellikle beklenmeyen bir yerde beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan drone’lar insanların epey ilgisini çekiyor. Pepsi MAX’ın ilk global kampanyası Genius kapsamında yayınlanan “Drone Football”da bir reklam projesinde drone kullanımının yaratıcı örneklerinden biri.

Proje, Barselona’da halı sahada futbol oynayan bir grup arkadaş ve çevredeki insanlara sürpriz olarak gerçekleştiriliyor. Futbol oynayan grubun şaşkın bakışları arasında top taşıyan bir drone’un ortaya çıkmasıyla başlayan projede, saha ve çevredeki binalar bir anda aydınlatılıyor. Ardından LED ışıklı skor tabelası ve diğer holografik ışıklandırmalar eşliğinde karşılaşma devam ediyor. Drone ise etrafta uçarak karşılaşmanın hakemlik görevini üstleniyor; gerektiğinde oyunculara sarı kart veriyor, bazen de topu sahadan alıp kaçıyor.

AMW BBDO tarafından hazırlanan kampanyada 30 binden fazla led ışık kullanılmış. Genius isimli proje; Pepsi’nin dijital öncelikli, içerik odaklı ve sosyal ağlardan yönetilen ilk global kampanyası. Drone Football reklam filmi ise bu global kampanya altında hem dijitalde hem de televizyonda yayınlanan ilk reklam filmi olmuş.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir