Bugüne kadar kullandığım telefonların hepsi Nokia oldu. Sybian işletim sistemi ile oldukça içli dışlı bir hale geldim diyebilirim. Hatta öyle ki Windows Phone çıkana kadar Nokia’ya olan saygımdan ve bağlılığımdan Android ve IOS’sa elimi bile sürmedim. Nokia’nın Sybian telefonlarında her zaman tarayıcı olarak Opera Mini kullanan bir kullanıcı olarak bu haberi okuduğumda da oldukça sevindim. Çünkü mobil cihazlar için oldukça kullanışlı bir browser. Mobilde Opera kullandığım halde masa üstü sürümünü henüz denemiş hatta yanından geçmiş değilim. Ancak dediğim gibi mobil telefonlarda oldukça ısrarcı olduğum bir browser…

Opera’nın yaptığı bildiride Xpress web tarayıcısını kullananlara Opera Mini’ye yükseltmelerinin tavsiye edileceğini, yeni telefonların ise Opera Mini’yle ön-yüklü olarak geleceğini konusunu vurguladı.

Biliniyor ki, Microsoft, Nokia’nın standart telefon serisinin üretimine halen devam ediyor. Firma, önümüzdeki 12-18 ay içinde üretimi yavaşlatacak ve durduracak.

Microsoft almış olduğu bu kararla Windows Phone’lu telefonlarında Opera isimli web tarayıcıyı varsayılan olarak sunduğunda bakalım nasıl tepkiler alacak?

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.