3 milyon aboneyle YouTube’un en çok takipçiye sahip müzik kanallarından biri olan MÜYAP kapatıldı. Birliğin resmi YouTube kanalı olan ‘muyap’a ulaşmaya çalışan kullanıcılar bugün öğle saatlerinden bu yana “Bu video şu anda kullanılamıyor” mesajıyla karşılaşıyor.

Şimdilik MÜYAP’ın YouTube kanalının kapatılma nedeniyle ilgili olarak resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak kapatılmayla ilgili daha önce de meslek birlikleri ile YouTube arasında yaşanan telif hakkı krizi çerçevesinde yeni bir gelişmenin yaşanmış olması mümkün.

Bu anlamda resmi olmayan ve şimdilik duyum aşamasındaki bilgiler, YouTube’a yapılan telif hakları ihlali veya içerik paylaşımı konusunda tüm videoların kaldırılması şeklinde bir şikayetin kanalın kapatılmasına neden olduğu yönünde.

Tarkan, Sezen Aksu, Teoman, Murat Boz gibi ünlü şarkıcıların kliplerinin yer aldığı hesabın kapatılmasıyla birlikte binlerce şarkıya erişim de engellenmiş oldu. Bununla birlikte kanalın kapatılmasının ardından şarkılara ait istatistikler de silindi.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.