Minecraft‘ın yapımcısı olan Mojang’ın, Microsoft tarafından satın alındığı haberi sosyal medyaya düştü… Önce The Wall Street Journal tarafından paylaşılan ve sonralarda farklı yayınlar tarafından kesinleştirilen habere göre, Microsoft ve Mojang bir süredir devam eden görüşmelerini 1-2 hafta gibi kısa bir süre içinde sonuçlandırabilir.

Kaynaklar, Minecraft yapımcısı için 2 milyar doların üzerinde bir değerleme yapıldığını söylüyor ve anlaşmanın Microsoft’un tarihindeki en büyük satın almalardan biri olabileceğini vurguluyor. 5 Eylül’de Minecraft’ın Xbox edisyonunu yayınlayan Mojang’ın kurucusu Marcus Persson’ın bu süreçte Microsoft’la geliştirdiği olumlu ilişkinin anlaşmada etkisi olduğu söyleniyor.

Oyun konsolları, bilgisayarlar ve mobil cihazlardan oynanabilen Minecraft, başta ABD olmak üzere dünyanın her yanında en popüler ücretli uygulamalar arasında olarak gösteriliyor. Minecraft’ın geçtiğimiz Haziran ayı itibariyle 54 milyon satış rakamını geride bıraktığı belirtiliyor. Minecraft, PlayStation 3 ve Xbox oyunlarında ise en çok satan üç oyundan biri.

Minecraft’ın Microsoft tarafından satın alınması halinde oyun fazlasıyla kişiye ulaşabilecek. Microsoft, Minecraft gibi bir ürünün, tıpkı Office’te yaptığı gibi, farklı platformlarda da yer almasını istiyor.

Şirketler tarafından konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yok ancak anlaşmanın yakın zamanda resmen duyurulması bekleniyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.