Microsoft, kullanıcıların herhangi bir ek yazılım yüklemeden PowerPoint sunumlarını web ortamında barındırıp çalıştıran LiveLoop‘u satın aldığını açıkladı. Bir online hizmet olan LiveLoop özellikle online toplantılarda sunumların paylaşımını ciddi anlamda kolaylaştırdığı için popüler olmuştu.

Şu anda Join.me, GoToMeeting ve WebEx gibi rakipleri bulunan LiveLoop’un ekibi bundan böyle Microsoft çatısı altında çalışmaya devam edecek. Microsoft’un benzer bir hizmeti Microsoft Office ailesine ekleyerek, LiveLoop’un özelliklerini kendi sunacağı bir ürün haline getireceğini tahmin ediyoruz.

LiveLoop’un resmi web sitesi üstünden de doğrulanan doğrulanan satın alma haberiyle birlikte girişimin verdiği hizmeti sonlandıracağı da kamuoyuna bildirildi. Şu anda yeni üye alımını donduran LiveLoop verdiği tüm hizmetleri 24 Nisan 2015 tarihine kadar sürdürmeye devam edecek ve ardından da kepenkleri indirecek. LiveLoop’un marka adının da bir daha kullanılmayacağını tahmin edebiliyoruz çünkü girişim Facebook ve Twitter’da yer alan sayfalarını da silerek yayından kaldırdı.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir