Microsoft, bugün düzenlediği Surface etkinliğinde Surface Pro serisinin üçüncü nesli olan 12 inçlik Surface Pro 3′ü tanıttı. Önceki nesillere göre daha büyüdüğü ve şimdiye kadarki en büyük tableti olarak öne çıkan Surface Pro 3 aynı zamanda şimdiye kadarki en ince Surface modeli olarak da dikkat çekiyor.

Herkes Surface Mini’yi beklerken Surface Pro 3′ü tanıtarak gol atan Microsoft, yeni nesil tabletiyle iPad Air ve Samsung Galaxy Tab arasındaki rekabeti kızıştıracağa benziyor. Ancak iPad küçülmeye devam ederken Surface büyümeye devam ediyor ve karşımıza Surface Pro’nun en büyük tablet modeli olarak çıkıyor.

microsot-yeni-tablet-12-inc-surface-pro-1

Intel Core 4.nesil i7 işlemciye sahip olan Surface Pro 3, 9.11 mm inceliğinde iken boyutlarına nazaran hafif bir cihaz olarak dikkat çekiyor. 800 gram ağırlığında olan Surface Pro 3′de ayrıca Type Cover klavyenin geliştirildiği de göze çarpıyor. Trackpad de aynı şekilde önceki nesillere göre %68 büyümüş olarak Surface Pro 3′teki yerini alıyor.

microsot-yeni-tablet-12-inc-surface-pro-2

Beraberinde bir stylus kalemin de sunulduğu Surface Pro 3, kalem ile birlikte kapalıdan aktif hale getirilebiliyor. Tablet belirtilene göre kaleme tıklar tıklamaz uyanıyor ve not almaya hazır duruma geçiyor. Buna ek olarak notlarınızı OneNote ile bulutta saklayabiliyorsunuz.

microsot-yeni-tablet-12-inc-surface-pro-3

Microsoft Surface Pro 3′ün özellikleriyle birlikte tabletin satış fiyatını da açıkladı. Cihazın i3 işlemciye sahip giriş modeli 799 dolardan satılacak. Yarından itibaren ön siparişe açılacak olan Surface Pro 3 20 Haziran’dan itibaren öncelikle ABD ve Kanada’da piyasaya sürülecek.

Surface Pro 3, içinde Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 26 pazara ise Ağustos ayı sonunda sunulacak. Bu ülkeler arasında önceki serilerde olduğu gibi maalesef Türkiye yer almıyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.