Sosyal Mecralar arasında çok farklı bir amaca hizmet eden Linkedin ülkemizde diğer ülkelere göre daha hızlı gelişmekte ve yerini sağlamlaştırmakta. Geçen sene 300 Milyon kullanıcı sayısını geride bırakan Linkedin bu sene geçen seneye oranla başarısına başarı katmış diyebiliriz. Bu yazıda Linkedin’ın başarısının sırlarından bahsetmeyeceğiz. Geçen sene ki Türkiye istatistiklerinden haberim yok ancak bu seneki net olarak  Publik’in, LinkedIn Türkiye kullanıcı istatistiklerine göre profesyonel ağın Türkiye’deki kullanıcı sayısı 4 milyon 300 bin.

Linkedin Türkiye kullaınıcı istatistikleri

Linkedin Türkiye kullaınıcı istatistikleri

Bu infografiğe göre;

  • Linkedin Türkiye’de  4 milyon 300 bin kullanıcısı var.
  • Bu verilere göre Türkiye en hızlı büyüyen ülke!
  • Türkiye’de ki kullanıcılardan 500,000’i karar verici pozisyonda çalışan profesyoneller
  • Türkiye’de ki Linkedin Kullanıcıları en çok satış, mühendislik, operasyon, bilişim teknolojileri ve girişimci pozisyonlarında çalışmış
  • Türk kullanıcıları tarafından takip edilen markalar ise; Turkcell (110,030), Turkish Airlines (86,539), LC Waikiki (85,225), Avea (60,400), Türk Telekom (56,647), Garanti Bank (50,564), Yıldız Holging (49,130), TEB (48,025), Tekfen Construction (47,741), TUBITAK (46,554)
Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir