Linkedin’ı tanıtan yazı dizimize devam ediyoruz daha önce ki yazılarımızda basitçe Linkedin Nedir?, Linkedin Nasıl Kullanılır ve Linkedin Grup Nasıl Kurulur yazılarını yazmıştık. Tanıtım amaçlı yazdığımız yazıların sonuna geldiğimi düşünüyorum artık bundan sonra Linkedin Kullanımında ki Püf Noktalar ve Linkedin Sosyal Medya Haberleri paylaşmaya başlayacağım. Bu yazımızda ilk bölümünde Linkedin Şirket Sayfası nasıl oluşturulur ikinci bölümüzde şirket sayfasının özelliklerinden bahsede biliriz.

Linkedin Şirket Sayfası Nasıl Açılır

Şirket Sayfaları diğer kullanıcıların şirketiniz, markanız, ürün ve hizmetleriniz ve iş fırsatlarınız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Şirket Ekle sayfasından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle Şirket Sayfası eklemek için gerekli şartları taşıdığınıza emin olun ve şirketinizin önceden bir sayfası olup olmadığını kontrol edin. Şu an için, kendi özel e-posta alan adına (örn. şirketiniz.com) sahip olmayan şirketler Şirket Sayfası oluşturamazlar; çünkü hotmail.com, gmail.com veya diğer ücretsiz e-posta sağlayıcılarına ait e-posta alan adlarını kullanmak mümkün değildir. Özel bir e-posta alan adınız yoksa, şirketinizi tanıtmak için bunun yerine bir grup oluşturabilirsiniz.

Bir Şirket Sayfası eklemek için:

 1. İmleci ana sayfanızın üst kısmında yer alan İlgi Alanları üzerine getirin ve Şirketler‘i seçin.
 2. Sayfanın üst sağ kısmındaki Şirket Ekle linkini tıklayın.
 3. Şirketinizin resmi adını ve iş e-posta adresinizi girin.
 4. Devam tuşunu tıklayın ve şirket bilgilerini girin.
  • Eğer verdiğiniz iş e-posta adresi, LinkedIn hesabınızda onaylanmamış bir adres ise, bu e-posta adresine bir mesaj yollanır. E-posta adresinizi onaylamak için mesajdaki yönergeleri takip edin ve daha sonra Şirket Sayfasını eklemek için yukarıdaki yönergeleri kullanın.
  • Şirket Sayfası ekleme ile ilgili sorunlar yaşarsanız kırmızı renkli bir hata mesajı görebilirsiniz.
  • Tamamlanmış şirket sayfanızın ön izlemesi yoktur. Sayfayı yayınladığınızda, artık web sitemizden erişilebilir duruma gelir.

Linkedin Şirket Sayfası Yararları

Linkedin’da Şirket Sayfası Oluşturma Sosyal Medya’da kurumsal olarak var olmak için çok önemli bir özellik. Diğer sosyal ağlarda firmanız yada markanız adına profiller, sayfalar vs. açabilirsiniz ama bu etkileşimler sizi daha çok pazarlamaya ağırlık vermenizi, hizmetinizi yada ürünlerinizi tanıtmaya yöneltir. Ancak Linkedin Şirket Sayfaları böyle değil. Linkedin Şirket Sayfanızı oluştururken kurumsallığa ve kullandığınız görsellerin orjinalliğine ne kadar dikkat ederseniz sizi inceleyenler sizin oluşturduğunuzu ve sizi gördüğü zaman sizden o kadar etkilenecektir. Dediğim gibi tasarımlarınız ve kurumsallığınız ne kadar iyi ise o kadar sizi ulaşılmaz göreceklerdir. Tabi ki unutmamak gereken bir konu daha var. Sayfanızı oluştururken ne kadar profesyonel tasarımlar kullanırsanız kullanın yine de tasarımdan daha çok önemli olan içeriklerdir. Linkedin’ın size sunmuş olduğu özellikleri sonuna kadar kullanırsanız o kadar kullanıcının algısına hitap edersiniz. Size sunulmuş olan özellikleri sonuna kadar kullanmalısınız ve boş bir yer bırakmamalısınız. Örnek veriyorum bir hizmet eklerken hizmetin internet sitenizde ki linkini, varsa bir videosunu, hizmetin özelliklerini, hizmetin tanımını ve hizmetin iptal şartlarını orada size ne sunuyorsa hepsini doldurun. Sadece Linkedin’da yada diğer Sosyal Ağlarda değil. Diğer tüm alanlarda her zaman içerik candır…

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

2 Comments

 1. futbolbook dedi ki:

  Merhabalar ;
  Şirket sayfası eklerken sorunla karşılaşıyorum. Şirket adını giriyorum mail adresimi giriyorum fakat ; ” Üzgünüz, fakat şu anda yeni şirket oluşturulamaz. Başka sorular için, lütfen bu sayfanın sonundaki Müşteri Hizmetleri bağlantısını kullanarak bize başvurun.” diye hata veriyor .İstenilen şartları yerine getirdim ancak bir türlü olmadı. Yardımcı olurmusunuz?

  • Serkan Dinç dedi ki:

   Merhaba, açıkça sorununuzun neyden kaynaklandığını tam olarak bilemedim. Ancak dikkat etmeniz gereken bir kaç detay söyleyebilirim. ilk olarak şirket sayfası açmak istediğiniz firmanın kendine özel bir alan adı olmalı. Mesela “info@sosyalimci.com” gibi, ardından bu alan adına ait bir e-posta hesabının hiç bir şirket sayfasına kayıt olmaması gerekli. Eğer buraya kadar sorun yoksa e-posta adresinizin profilinize kayıtlı olup olmadığını kontrol edin. Eğer şirketinize ait alan adı ile oluşturduğunuz e-posta adresi linkedin hesabınıza ekli değil ise yine hata alırsınız. Biraz karmaşık oldu sanırım ancak umarım anlatabilmişimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.