Merhaba, Sosyal Medya’nın imcisi olmayı amaç edindiğim Sosyal Medya Uzmanı kategorisinde Sosyal Medya Ağlarını ve Nasıl kullanıldıklarını anlatacağım bir bölüm hazırlıyorum. İlk yazımı yani ilk Sosyal Ağı Linkedin’nı tanıtarak yapacağım.

Linkedin Nedir?

Linkedin ne olduğu anlatmaya başlarken Facebook üzerinden örnek vererek anlatmak istiyorum. Çünkü herkesin Facebook hesabı var. Hatta TC kimlik noları gibi Facebook Kullanıcı Adlarıda kişiye özel olduğu için devletler tarafından kullanılabilir diye düşünüyorum 🙂 Neyse konumuza dönelim. Linkedin, Facebook gibi bir Sosyal Ağ. Facebook ilk olarak arkadaş bulmak yeni arkadaşlar ile tanışmak ilk okul arkadaşlarınla vs. tekrardan bir araya gelmeni sağlayan bir Sosyal Ağ olarak hizmet veriyor. Linkedin’de sizi patronlarla, elemanlarla, iş ilanları ile buluşturuyor. Dünyanın en büyük iş yada eleman arama sitesi olarak hizmet veren Linkedin gerçek profesyoneller tarafından kullanılıyor. Eğer profesyonel bir kariyer planı yapıyorsanız ve hala bu sitede üyeliğiniz yoksa 1 adım geriden geliyorsunuz demektir. Durum düşündüğünüzden daha ciddi…

Öncelikle Linkedin’a üye olduktan sonra Türkiye’nin ve Dünyanın lider markalarının size sunduğu kariyer olanakları kapılarını sonuna kadar açmış sizi bekliyor demektir. Ama bu kapılardan hemen geçmeye kalkmadan önce profilinizi doldurmanızı tavsiye ederiz. Kapıdan içeri girdiğinizde, içeride kileri etkilemek gerekir değil mi?

Linkedin Profiliniz bir nevi sizin güncel CV’nizdir. Bir CV’de hangi bilgilerin bulunması gerekiyorsa hepsi ve daha fazlası sizin Linkedin profilinizde de bulunacaktır. Bu sayede sizin gibi profesyonellere ihtiyaç duyan İK yöneticileri tercihlerini yaparken daha dikkatli ve net kararlar ile yapacaklardır.

Profilinize Hangi ilk okuldan öğrenim hayatınıza başladığınızdan tutun en son aldığınız sertifika, staj yaptığınız işyerinden tutun en son üzerinde çalıştığınız yada sizin için bir dönüm noktası olan projelerinize kadar her türlü bilgiyi profilinizde paylaşabilir ve yaptığınız başarılı işler ile birlikte dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İşte Linkedin böyle bir Sosyal Ağ… Diğer yazılarımda Linkedin ile ilgili bilgiler vermeye devam edeceğim.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.