LinkedIn geçtiğimiz aylarda “Profilinizi kimler görüntüledi?” özelliğini yenileyerek daha detaylı analizler sunmaya başlamıştı. Bunu şimdi bir adım daha ileri götüren sosyal ağ, bağlantılarınız arasında görüntülenme sıranızı da göstermeye başlıyor.

Henüz sosyal ağı Türkçe olarak kullanan kullanıcılar için geçerli olmayan bu yeni özellik böylelikle bağlantılarınız arasındaki popülaritenizi gösteriyor. En çok kimlerin profillerinin görüntülendiğinden en aza doğru bağlantılarınızı sıralayan ve sizin bu sıralamada kaçıncı sırada yer aldığınızı gösteren bu yeni “How You Rank” özelliğiyle sadece kendi popülaritenizi değil bağlantılarınızın da profillerin ne kadar görüntülendiğini görebiliyorsunuz.

how-you-rank-590x460

Toplam bağlantı sayınızın arasında kaçıncı sırada yer aldığınızın haricinde son 30 gün içinde popülaritenizin ne kadar arttığı ve düştüğünü de gösteren bu özellik ayrıca toplam profil görüntülemelerine göre sizin oranınızın kaç olduğunu da veriyor.

Bu yeni “How You Rank” özelliğiyle Klout’un sosyal etki ölçümleme ve sıralama özelliğini kendi platformuna taşıyan LinkedIn’de böylelikle profesyoneller arasındaki rekabet kızışacağa benziyor. LinkedIn’de popülerlik savaşlarını başlatacak olan bu popülerlilik sıralamaları ayrıca kullanıcıları profillerini güncellemeye ve daha fazla kişinin profilini ziyaret etmeye teşvik edeceğe benziyor.

How-you-rank-LinkedIn-590x120

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.