Bu pandayı kızdıran kimse dışarı çıksın…

İngiliz graffiti sanatçısı Banksy New York sokaklarında “Better Out Than In/ Dışarısı İçerisinden İyidir” başlıklı açık hava sergisini sergilerken. Neredeyse her gün yeni bir eserle izleyicilerin karşısına çıkan Banksy sayesinde dünyanın gözü sokak sanatının üstünde.

Tüm dünyada ve Türkiye’de bu sanatı sürdürenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. The Guardian gazetesi de Banksy’nin sergisini fırsat bilerek, okurlarına dünyanın farklı yerlerinden en beğendikleri graffitileri göndermelerini istedi. Okurların gönderdiği fotoğraflardan 15 tanesini seçen The Guardian, bunları bir sıralama olmaksızın yayımlıyor. Listenin Türkiye için önemi ise içinde Çukurcuma’dan da bir fotoğraf olması. Listede Asmalımescit, Cihangir, Galatasaray, Taksim, Merter, Avcılar ve Çapa civarını kendi tasarımı olan panda çizimleriyle donatan Türk graffiti sanatçısı (takma ismiyle) Leo Lunatic’in Çukurcuma’daki bir graffitisi de yer alıyor. 1987 doğumlu Leo Lunatic, bir tekstil firmasında tasarımcı olarak çalışıyor, bir yandan da çocukluğundan bu yana en büyük zevki olan graffiti yapıyor. Bir röportajında, ilk kez okuldagraffiti çizdiğini, resim öğretmeninin beğenmesiyle devam ettiğini belirten Leo Lunatic, hip hop kültürüyle büyüdüğünü belirtiyor.

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.