Kendi adıma konuşuyorum. Bu hafta vizyona giren filmler arasında gidilebilecek sadece 2 adet film var. Bunlardan bir tanesi Sin City: A Dame to Kill For diğeride Çakma Polisler… Ama yok ben biraz daha zorlayacam diyorsanız Postacı Pat: Bir Yıldız Doğuyor ve Fırtınanın İçinde filmelerini de izleyebilirsiniz. Ama ilk başta dediğim gibi. Kendi adıma konuşuyorum. Bunlar tamamen kendi kişisel görüşlerim.

Sizde film önerilerinizi aşağıdan yorum olarak bırakabilirsiniz…

İŞTE BU HAFTANIN FİLM ÖNERİLERİ

Sin City: A Dame to Kill For

(Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın)

[lightbox full=”http://www.sosyalimci.com/wp-content/uploads/2014/08/gunah-sehri.jpg”]gunah-sehri[/lightbox]Şehrin en patlamaya hazır sakinleri, daha küçük düşürülmüş kimi sakinleri ile karşılaşıyor. Serinin 2. filmi, genel itibariyle Dwight karakterinin hayatı üzerine yoğunlaşıyor. Dwight (Josh Brolin) hayatta sevdiği tek kadın olan tehlikeli Ava (Eva Green) tarafından tuzağa düşürülmüştür. Ancak intikamını alabilmek için Lord’un zengin kocası (Marton Csokas) ile amansız bir mücadeleye girmek zorundadır, bu sırada hiçbiri Ava’nın gerçek niyetlerinden haberdar değildir. Öte yandan şehre yeni gelmiş bir kumarbaz olan Johnny (Joseph Gordon-Levitt) şehrin en güçlü insanı olan senatörle ters düşünce imkansız bir görevi başarmaya, yani senatörü alt etmeye yemin etmiştir.
Film, 4 kısa öyküden esinlenen 4 bölümden oluşuyor. Bu öykülerden 2 tanesi orijinal hikayede yer alırken, diğer ikisi de film için yazıldı.


Fırtınanın İçinde

[lightbox full=”http://www.sosyalimci.com/wp-content/uploads/2014/08/firtinanin-icinde-1404302049.jpg”]firtinanin-icinde-1404302049[/lightbox]
Silverton kasabasında aniden başlayan kasırgalarla birlikte, bütün kasaba yıkılır. Ancak en kötüsü henüz daha gelmemiştir. Bir çok insan sığınaklara saklanmış, diğerleride kasırgadan kaçmıştır. Bir grup profesyonel kasırga takipçisi gerçek zamanlı anları çekmeye çalışırken, biryandan da diğer insanları kurtarmaya çalışacaktır. Ama henüz doğa ana gerçek yüzünü göstermemiştir.


[lightbox full=”http://www.sosyalimci.com/wp-content/uploads/2014/08/cakma-polisler-1407746679.jpg”]cakma-polisler-1407746679[/lightbox]

Çakma Polisler

Üniversite yıllarından beri arkadaş olan Justin Miller (Damon Wayans, Jr.) ve Ryan O’Malley’nin (Jake Johnson) hayatı, gittikleri bir maskeli balonun ardından değişir. Baloya polis kostümüyle giden ikili, bir anda herkesin dikkatini çektiklerini, insanlardan saygı gördüklerini, kadınlara daha çekici geldiklerini farkederler. Bu oyunu daha ileri götürerek polis arabası ve techizatlarını edinen kahramanlarımız, suçluların da dikkatini çekmeye başladıktan sonra nasıl bir belaya bulaştıklarını farkederler. Gerçek polisler ve gerçek suçluların arasında kalmışlardır.


Postacı Pat: Bir Yıldız Doğuyor

[lightbox full=”http://www.sosyalimci.com/wp-content/uploads/2014/08/postaci-pat-bir-yildiz-doguyor-1407327395.jpg”]postaci-pat-bir-yildiz-doguyor-1407327395[/lightbox]Film, İngiltere’de 1981 yılında televizyon dünyasıyla buluşan ve günümüze kadar çocukların severek izlediği çizgi dizinin sinema versiyonu. Filmde, mükemmel bir postacı olmayan Pat sesiyle gurur duymakta ve yetenek sizsiniz yarışmasına katılmaktadır. Ancak şöhrete ulaşan Pat’in, yaşadığı şehri ve arkadaşlarını değiştirmesi gerekecektir.


http://youtu.be/7LAuK1yE1_A

Sürpriz Damatlar

[lightbox full=”http://www.sosyalimci.com/wp-content/uploads/2014/08/surpriz-damatlar.jpg”]surpriz-damatlar[/lightbox]Marie ve Claude Verneuil çifti iyi eğitimli, itibarlı, ideal bir çifttir. Koyu Katolik olan çiftin 4 kız çocuğu vardır ve bunlardan ilk üçü, farklı din ve kültürlerden gelen damatlarla evlenmiştir. Biri Müslüman, biri Yahudi, biri de bir Uzakdoğulu ile evlenmiştir. 4. kızları Laure bir Katolik ile evleneceğini bildirir, ancak bu damat adayı da Afrika kökenlidir. Baba Claude, artık bu işe bir dur demenin zamanı geldiğini düşünerek harekete geçer.


Betondaki Çatlaklar

[lightbox full=”http://www.sosyalimci.com/wp-content/uploads/2014/08/betondaki-catlaklar-1408454971.jpg”]betondaki-catlaklar-1408454971[/lightbox]Umut Dağ, Kuma’dan sonra ikinci filmi Betondaki Çatlaklar’da da sorunlu aile ilişkilerine göz atıyor. Hapishanede geçirdiği on yıldan sonra Ertan, suç dünyasından uzak durarak yeni bir başlangıç yapmak niyetindedir, ancak kimse ona inanmaz. Yıllardır görmediği oğlu Mikail ise müzisyen olmanın hayalini kurmaktadır ama başlangıçta ihtiyaç duyduğu parayı uyuşturucu satarak kazanmaya karar verir. Ertan, oğlunu suç dünyasından korumak için kimliğini gizleyerek ona yaklaşmaya çalışır. İlk gösterimi Berlin Film Festivali’nde yapılan bu baba-oğul hikâyesi, enerjik anlatımıyla beğeni topladı.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.