Teknoloji devlerinden biri olan Apple iPhone serilerinden son olarak iPhone6 Serisini görkemli bir lansmanda tanıttıktan sonra, telefonların işletim sistemde de iOS8 güncellemesini paylaştı. Güncellemeye kavuşan iPhone kullanıcılıarı hemen ardından gelen yeniliklerle Android kullanıcılarına hava atmaya başlasada biraz zaman geçtikten sonra IOS8’in beklentilerini karşılamadığını hatta eskisinden kötü olduğunu hatalarının bol olduğunu anladı.

Apple’da bu düşüşün farkına varmasının ardından hemen IOS 8.0.1 güncellemesini yayına alarak daha büyük bir rezalete imza atmış oldu. Applw’ın bu hataları üst üste gelmesi üzerine Android kullanıcıları iPhone kullanıcılarıyla olan tartışmalarında onlara ezici bir üstünlük kurmaya başladılar. Bununda farkına varan Apple IOS 8.0.1 güncellemesini hemen geri çekerek onun yerine IOS 8.0.2 güncellemesini yayınladı. Apple, son olarak iOS 7.1.2′ye geri dönülemeyeceğinin açıklamasını yaptı.

iOS 8′e geçen ve yaşadığı sorunlardan dolayı bir önceki sürüme geri dönmek isteyen kullanıcılar için artık böyle bir seçenek ne yazık ki mevcut değil. Yeni sürümden iOS 7.1.2′ye dönmeye çalışan kullanıcılar, hata mesajı ile karşılaşıyor. Bunun ardından ise Android kullanıcıları IOS kullanıcılar önünde göbek atıyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.