Her seviyede Samsung gibi telefon üreten bir marka karşısında geride kalan Apple, önümüzdeki günlerde, iOS 8 işletim sistemi ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bir rapora göre Apple’ın beklenen side-by –side teknolojisi ( ekranı ikiye bölerek uygulamayı her iki tarafta iki uygulamanın çalıştırılması olayı), iOS 8 ile birlikte telefonlarımızda yer alacaktı. Ancak henüz geliştirilme aşamasında olan durum, bir iddiaya göre iOS 8’e yapılacak bir başka güncelleme ile eklenecek. iOS 8 indirmeye sunulduğu zaman bu özelliği ne yazık ki yer almayacak.

Öte yandan benzeri bir mekaniğin Samsung’un TouchWiz’i içinde bulunuyor olması ve Windows Snap adı altında zaten Windows içeriğinde kullanılıyor olması, Apple’ın bu konuya yönelmesine etken bir durum olmuşa benziyor. New York Times’ ın teknoloji muhabiri Brian Chen’den gelen bir açıklama içerisinde Apple’ın peşinde olduğu multitasking mekaniği henüz hazır bir durumda değil. Muhabirin mevcut bilgileri nereden aldığı konusunda herhangi bir kaynak belirtmese de önümüzdeki günlerde İOS 8 güncellemesinde bulunmayacağı netleşmiş görünüyor. Apple’ın yeni split-screen multitasking sistemi kuvvetle muhtemel iOS 8 işletim sistemi ile birlikte gelecek. Sisteme entegre olması biraz zaman alacağa benziyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.