Türünün ilk örneklerinden biri olan İnstagram batıdan doğuya kadar kendi alanında en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olma özelliğini taşıyor ve gittikçede kullanıcı sayısı artıyor. İlk günler sadece iphone kullanıcılarına özel olması kendi çapında bir merak uyandırmış ve popüleritesini oldukça arttırmıştı. Artan istenirlik sonucunda kendini diğer platformlara da açan Sosyal Ağ her geçen gün kenidini biraz daha geliştirdi. En son 10 haziranda yeni bir özellik yayınlayan sosyal ağ bu günlerde ios ve android kullanıcılarına özel bir güncelleme daha paylaştı.

Facebook’taki ‘Tanıyor olabileceğiniz kişiler’ bölümü ile benzeşen Instagram’ın yeni özelliği, Twitter‘da da ‘Kimi takip etmeli’ başlığı altında karşımıza çıkacak. Popüler bir ismi takip ettiğinizde aynı sayfa içerisinde benzer ünlü isimler listesi de beraberinde geliyor. Sayfadan çıkmak zorunda kalmadan yeni isimleri takip edebilme şansını da yakalıyorsunuz. Binlerce takipçisi olan kullanıcılar, bu bölümde ön planda yer alıyor.

Android ve iOS işletim sistemine sahip olan tüm telefonlarda görülen ‘Önerilenler’ bölümü geçtiğimiz günlerde kullanıcılar tarafından fark edildi. Güncellemelerin sonrasında otomatik bir şekilde karşımıza çıkan yeni özelliği kullanmak istemeyenler için pratik kapatma sekmesi sayfanın sol yanında bulunuyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.