Sosyalimci’yi haber yorum blogu olarak kullanmaya özen gösteriyorum. Dijital dünya ile ilgili haberler hakkında kişisel görüşlerimi paylaşmaya özen gösteriyorum. Son olarak okuduğumuz İnstagram’ın ölçümleme için çıkardığı yeni araçlar gündemde yoğun yer kaplıyor. Ve yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi “İnstagram Dijital Ajanslar İçin Önem Kazanıyor”! 

Peki neden önem kazanıyor?

Sosyal Medya’yı yani dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran en büyük özellik hedef kitleye daha kolay erişilebilir olması ve analiz edilebilmesiydi. Facebook bu bakımdan en popüler ve ihtiyaçlarımızı karşılayan en iyi sosyal mecraydı. Ardından Hootsuite gibi yardımcı sosyal medya araçları ortaya çıktı ve bir bakıma Facebook önemi azaldı. Ancak hiç bir ikincil araç Facebook’un sunduğu olanaklar kadar iyi olmuyor. İnstagramın’da sunduğu bu olanaklar artık firmalar için İnstagram kullanımına daha dikkat etmelerine sebep olacağı için önemi daha iyi anlaşılacak. Bu konu hakkında daha detaylı bir yazı yakın zamanda paylaşacağım. Şimdi isterseniz İnstagram haberini sizlere paylaşayım;

Account Insights

İşletmelerin platformdaki marka bilinirliğine ilişkin bilgi verirken, genel etkileşim ve kullanıcıya ulaşma oranları hakkında ayrıntılı istatistikler sunuyor.

Ad Insights

Kampanya sonuçlarının hedef kitleye ulaşma başarısını gerçek zamanlı olarak gösterebilecek.tumblr_inline_nan6d1uMfj1svv7b7

Ad Staging

Yeni kampanyalar için fotoğraf ve videoların kaydedilmesine ve ön izleme yapılmasına olanak sağlayan aracının ise gelecek kampanyalar için markalara destek olması hedefleniyor.

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

1 Comment

  1. Gökhan Şentürk dedi ki:

    Yalnız şunu eklemenize fayda var. İstatistikler sadece reklam verenler için kullanıma açık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.