Google kısa bir süre önce Android ve İOS uygulamalarını güncelledi ve kullanıcılar Translate’de karşılarına çıkan yeni özelliği gördüklerinde eminimki şaşırdılar. Burada açıyoruz parantez. Android ve IOS uygulamaları dedik Windows Phone demedik çünkü Google inatla Windowsphone uygulama yapmaya karşı koyuyor! Kapa parantez…

Google, geçen yıl satın aldığı World Lens uygulamasını entegre ettiği güncellemede kullanıcılar kameralarını bir metine gösterdiğinde uygulama dili algılayıp, gerçek zamanlı çeviriyor. Kamerayı sadece bir kağıda değil tabelaya’da tutarak çeviri özelliğini kullanabiliyorsunuz. Bu çeviri özelliği ise internet bağlantısı olmasa dahi kullanılabiliyor.

Şu an için çeviriler arasında İngilizce-Fransızca, İngilizce-Almanca, İngilizce-İtalyanca, İngilizce-Portekizce, İngilizce-Rusça ve İngilizce-İspanyolca yer alıyor.

Kamera modunda kullanırken, metni vurgulayıp çeviri yapmaya imkan sağlayan uygulamada konuşma/sohbet modu da var. Karşılık konuşmada çeviride akıcı bir sohbet gerçekleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz sunulan iOS ve Android için güncellenen uygulamalayı aşağıdaki bağlantılardan indire bilirsiniz.

[box type=”download” align=”aligncenter” ]Read more Read more [/box]

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.