Kablosuz ağı taşıtmak için yerel operatör ve kablosuz bağlantı sağlayacıları T-Mobile ve Sprint ile anlaşan Google, bu şirketlerin ağı altında farklı isimde bir ağ kurmuş olacak. Başka deyişle kullanıcılar, AT&T, Verizon gibi şirketler üzerinden Google’ın kablosuz ağını kullanacak ve kullandıkları kadar ödeyecekler.

Google şimdilik herhangi bir paket tanımlamamış, yani kullanıcılar kullandıkları veri miktarı kadar ödeme yapacaklar. Google’ın kablosuz ağı üzerinden kullanıcılar telefon görüşmeleri, müzik dinleme, uygulama kullanımı gibi herhangi bir kısıtlama olmadan bütün işlemlerini yapabilecekler.

Kendi fiziksel kablosuz ağ altyapısını kurmaktan şimdilik bahsetmeyen şirket, direkt olarak operatörlere ve kablosuz internet sağlayacıları rakip olmuyor. Google’ın bu özelliğini ilk olarak Nexus 6 telefonlar kullanabilecekler. Android cihazların bu ağ üzerinde ne gibi ayrıcalıklara sahip olacağını ve şirketin gelecekte kendi kablosuz ağını hatta operatörünü kurup kurmayacağını göreceğiz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir