Sosyal ağların hepsi birer birer görsel odaklı bir platforma dönüşmeye başlarken Google+, Stories ile bunu bir adım ileriye götürüyor. Nitekim Google+ Stories, fotoğraflarınızı, videolarınızı, ziyaret ettiğiniz yerleri otomatik olarak kolajlayarak profilinizde yayınlamanızı sağlıyor.

Diğer bir deyişle görsel ve videoları hikayeleştiren Google+ Stories böylelikle farklı zamanlarda, rastgele profilinizde paylaştığınız bu içerikleri bir bütün haline getirerek bir seyahatnameye dönüştürüyor. Slaytlar şeklinde bir araya toplanan bu fotoğrafları kolajlamada ise Google lokasyon ve tarih verilerinden yararlanıyor.

Tarayıcınızda full ekranda izleyebileceğiniz bu hikayecikler web ve Android uygulamasında bu hafta itibariyle kullanıcılara sunulacakken özellik iOS uygulamasına önümüzdeki haftalarda eklenecek.

Google, Stories’e ek olarak daha önce sadece Android uygulamasında olan Google+ Movies’i web ve iOS uygulamasına da taşıdığını duyurdu. Google+ Movies ise böylelikle fotoğraf ve videolarınızı otomatik olarak kolajlayan ve bunlara efektler, geçişler ve müzik ekleyerek bir YouTube videosu haline getiren bir özellik olarak tüm Google+ kullanıcılarına sunulmuş oluyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.