Biliyorsunuz tüm dünyada artık kablolu TV artık can çekişiyor diyebiliriz. Kablolu TVlerin yerini yavaş yavaş uydular almış ve uydularda gelen teknolojiye çok kısa bir süre içerisinde yenik düşmüş ve artık yavaş yavaş smart tvlerde yada normal tvlerde bazı araç gereçler yardımıyla internet üzerinden tv izlemeye yerini bırakıyor. Bu gelişmeleri takip eden Google, 2011 yılında kablolu TV’ye rakip olacak televizyon servisi Google Fiber‘i devreye almış ve testlere başlamıştı.

Televizyon reklamlarında bugüne dek hedefli reklamların mümkün olmaması, reklamların herkese gösterilmesi hem pek çok yerel işletmeyi oyun dışında bırakıyor hem de reklam verenlere aslında hedef kitlesi olmayan kişilere reklam göstermeye itiyordu.

Google Fiber, test etmeye başlayacağı yeni hizmetle reklam aralarında hedefli TV reklamları göstermeye başlayacak. Kansas’taki iki bölgede denenecek olan servis televizyon deneyimize etki etmeyecek ve izlediğiniz programlar/diziler/filmler reklama girdiği anda çalışmaya başlayacak.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir