Geçmişini hatırlayıp sevinen ruh halleri için Facebook’tan güzel bir özellik daha yayınlandı. Geçtiğimiz yıl tam da bugün ne yapıyordunuz, hangi fotoğrafı paylaşmıştınız, kimlerle arkadaş olmuştunuz, ve bunlar gibi bir çok soruyu yada hatırlamak istediğiniz anıları sizin için tekrardan size hatırlatan Facebook’un yeni özelliği işte karşınızda… Daha ülkemizde kullanıma açılmasa da bir çok ülkede kullanıma açılan bu yeni özellik Facebook’un insanın duygularına hitap eden eden stratejilerinin bir devamı olarak bizleri oldukça ilgilendiriyor. Ancak burada benim oldukça merak ettiğim bir detay var. Bu özellik bizim ülkemizde nasıl karşılanacak?

ON THİS DAY KULLAN

On This Day özelliğiyle anıları hatırlamanın haricinde Facebook, içeriğin yeniden paylaşımına da imkan tanıyor. Facebook’u detaylı kullananlar bilir, bu yeni özellik On This Day bir nevi sizin hareketler dökümünüzü biraz daha canlandırıyor diyebilitiz.

o-FACEBOOK-ON-THIS-DAY-570

Biliyorsunuz ki her milletin kendine göre diğer milletlerden farklılığı vardır ancak kültür yapıları, ne kadar farklılık olsada benzerlik göstermektedir. Oysa ki kültürde bu teze rağmen farklılık göstermesine rağmen gösterdiği farklılıkları batı ve doğu kültürü olarak ayırabiliyoruz. Batı kültürüne ithafen geliştirilmiş olan, geliştirilen ve daha geliştirilme çabası içerisinde olan Facebook’un bu tarz özellikleri bizim kültürümüzce nasıl karşılanacak gerçekten merak ediyorum. Bazılarımız gerçekten bu durumları aşmış olsa da biraz gözlem yaptıktan sonra sizde fark edeceksiniz ki eski sevgili, eski iş yeri gibi sürekli sorunlar yaşayan bir milletiz. Ve tekrardan bunlar karşımıza çıktığında nasıl tepki veririz. Bence kesinlikle yine bir zaman tüneli gibi olumsuz yaklaşacağımız bir özellik olacaktır.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir