Sosyal Medya için bilgilendirici bir blog olması için sosyal ağları her yönüyle değerlendirmeye başlamıştım. Çok vakit bulamıyorum bu yüzden bu değerlendirmelerin paylaşım aralığı biraz uzun süre biliyor. İlk olarak profesyonellerin buluşma yeri olan Linkedin hakkında belki herkesin bildiği belki farklı görüşler doğura bilecek yazılarımı ve düşüncelerimi paylaştım. Şimdi sıra Foursquar’a geldi. Umarım yararlı bilgiler paylaşırım ve farklı düşünce yapılarında yeni fikirlerin çıkmasını sağlayarak Sosyal Medya’da ki marka temsilcilerinin markalarını daha güzel ve yaratıcı temsil etmelerini sağlarım.

NOT: Sosyal Medya’da zaten oldukça yaratıcı temsilciler var. Ancak çoğu yerel çapta firmalar için bu yaratıcılık biraz maliyetli olabilir. Bu yüzden yukarıda ki açıklamada sizin yanlış diyebileceğiniz düşüncelerim olmuş olabilir. Yada kendini beğenmiş benim düşüncelerime mi etki edecekmiş diyebilirsiniz.

Foursquare Nedir?

Bu yazı serisine başlamadan önce neden bu yazı serisini yazdığımı anlattım. O zaman şimdi “Foursquare Nedir?” Diyerek Foursquar hakkında herkesin bildiklerini anlatmaya başlayalım. Yapı olarak oyunlaştırılmış bir Sosyal Ağ olan uygulama lokasyon bazlı çalışır. Çalışma prensibi gayet basit; siz gittiğiniz her hangi bir yerde check-in yapıyorsunuz ve uygulama sizin profilinizi orada yer bildirimi yapıyor isterseniz bu yer bildiriminizi sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz. İsterseniz de check-in yaptıktan sonra yada yapmadan önce ekranınıa gelen tavsiyeler doğrultusunda fikirlerinizi değiştirip yeni mekanlar keşfede biliyorsunuz.

Sayılarla Foursquare (son güncelleme Ocak, 2014)

  • Topluluk: Dünya çapında 45 milyondan fazla insan
  • 5 milyarın üstünde checkin, ve her gün milyonlarca fazlası
  • İşletmeler: 1,6 milyondan fazla kişi Satıcı Platformunu kullanıyor
  • Çalışanlar: 170’in üzerinde New York’taki ana merkezde, San Francisco’daki bir ofiste ve Londra’da sevimli bir merkezde.

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.