Bionluk.com, profesyonel ya da amatör fark etmeksizin hizmetlerin küçük meblağlarla satılabilmesini sağlayan yeni bir girişim. Son dönemin popüler girişimlerinden Fiverr ile aynı modeli benimseyen Beşlikk, Yapanzi, SadeceOn gibi girişimlere rakip olan Bionluk, enteresan fikirleri 10 TL karşılığında işe dönüştürüyor.

Herhangi bir yeteneği ya da uzmanlığı bulunan herkes Bionluk’a üye olarak hizmetini paraya dönüştürebiliyor. Video animasyondan, çeviri ve makale yazımına dek uzanan bu hizmetler sayesinde kullanıcıların düşük bütçelerle aradıkları yardıma kavuşmaları sağlanıyor.

bionluk1

Tasarımı da Fiverr ile benzerlik taşıyan Bionluk’ta hizmet verilen kategori ve alanlar bir hayli geniş. Ayrıca hizmetin miktarı da sayılarla artırılabiliyor. Yani aynı hizmetten birkaç kez satın alabiliyorsunuz ancak buna karşın ödediğiniz fiyat değişmiyor. Dilerseniz sunulan hizmete ek olarak belirtilen ekstra talepleri de ekleyerek alacaklarınızın kapsamını genişletebiliyorsunuz.

Bionluk’ta neler yapabileceğinizden daha detaylı bahsedecek olursak; siteye giriş yaptıktan sonra örneğin bir reklam projeniz için seslendirme yapan birini bulabiliyorsunuz. Aynı şekilde site üzerinden bir dökümanınız için çeviri hizmeti alabiliyor, kartvizit ya da logo tasarımı yaptırabiliyorsunuz.

bionluk2

Tüm hizmetlerin 10 TL karşılığında satın alınabildiği sitede herhangi bir işe tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada söz konusu hizmet ile ilgili detaylı bilgiler, görseller ve varsa ekstralar sunuluyor. Kararınızı verdiyseniz bu sayfadan hizmet alımı yapabiliyorsunuz.

Yurt dışında başarıyı yakalamış bir modeli Türkiye’de temsil eden girişimlerden biri olan Bionluk’un gelişmeye devam eden 10 TL’lik hizmet ekonomisine ne kadar katkı sağlayacağını ise zaman gösterecek.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

1 Comment

  1. Neslihan dedi ki:

    Çok mantıklı bir proje

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.