Sosyal Medya devi Facebook geçtiğimiz yıllarda 3 milyar dolarlık bir teklife rağmen Snapchat’i satın almayı başaramamıştı. Bu gelişmenin ardından farklı yöntemlerle farklı kanallar arayışına giren Facebook ardından POKE Uygulamasını piyasaya sürdü ancak bu uygulamada bekleneni verdiğini söyleyemeyiz. Ancak yinede arayışlarına hız kesmeden devam eden sosyal medya devi konuyla ilgili yeni adımlar atıyor.

Mesela atılan bu yeni adımlardan bir tanesi Slingshot uygulaması oldu. Slingshot ile fotoğraf, video ve mesaj öğelerinin paylaşımını sağlıyor ve bu paylaşılan öğeler aynı Snapchat’te olduğu gibi kullanıcının belirlediği zaman diliminden sonra siliniyor.

Yanlışlıkla piyasaya sürüldüğü belirtilen Slingshot’ın, stratejik olarak yapılan bir sızdırma olduğu ve pazarın nabzını ölçmek amaçlı sürüldüğü iddia ediliyor. Diğer bir deyişle; 16-24 yaş arası gençlerde popüler olan Snapchat’ten sonra benzer özellikler taşıyan farklı bir uygulamanın gençler tarafından nasıl bir reaksiyon alacağı araştırılıyor.

Yayınlandıktan kısa bir süre sonra mağazalardan kaldırılan uygulamanın yakın bir zamanda tekrar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Facebook‘un bu hamlesi ise gençler arasında popülaritesini arttırmayı ne kadar çok istediğini gözler önüne seriyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.