Geçtiğimiz ay haber akışı tasarımını değiştireceğini açıklayanFacebook, geçen süre içerisinde kullanıcıları yeni tasarıma geçiş yapmaya devam ediyor. Kullanıcı odağını orta bölümde yer alan içeriğe odaklayan Facebook, sağ alanda yer alan reklam alanlarının boyutlarıyla ilgili değişikliğe gittiğini blogundan duyurdu.

Yeni değişiklikle sağ alanda, 100 x 71 pixel boyutunda görsel alana sahip reklamların görsel bölümünü büyüteceğini belirten Facebook, bu değişikliğin kullanıcıyla etkileşimi artıracağını belirtiyor.

Yeni reklam alanın görsel boyutuyla ile ilgili açıklama yapılmazken, bu ay içerisinde kısıtlı reklamverene açık olacağı ve ilerleyen süreçte tüm reklamverenlere açılacağı belirtilen noktalar arasında yer alıyor.

facebook-yeni-sag-alan-reklam
Uzun zamandır devrede olan sağ alan reklamlarının görselliğinin artması ve reklam sayısının azalması kullanıcıların dikkatini çekeceği için ilk reklamverenler beklentinin üstünde etkileşim sağlayabilir.

Facebook’ta bu konuda test aşamasında yeni reklam ölçüleriyle etkileşimin 3 katına çıktığını belirtiyor. Haber görsellerinin  ana akışta yer alan reklamlarla aynı  görsel oranına sahip olacağını da belirtelim.

kaynak: webrazzi.com

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.