Facebook, haber kaynağımızda ki videoları otomatik oynatma özelliğini aktif etmiş ve bir çoğumuzun hayatını karartmıştı. Ardı ardına kendi kendine açılan videolar bilgisayarımızda ciddi anlamda kasmalara tarayıcımızın çökmesine vs. sorun oluyordu. Bir çok insan bu konudan cidden muzdarip bunu çok büyük bir olay gibi görüyor oysa ki bu problemi çözmek düşündüğünüzden daha basit…

Kullanıcıları oldukça rahatsız eden Facebook’un otomatik video yürütme işlevini, Masaüstü, Android ve iOS dahilinde sonlandırabilmeniz için izlemeniz gereken yol şu şekilde;

Masaüstü bilgisayarlarınızda,

Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda bulunan “OK” a tıklayın. Gelen menüden “Ayarlar” a tıklayın. Sonrasında beliren sol sütundaki “Videolar” bağlantısına tıklayın. Son adım olarak ise “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini “Kapalı” bir şekilde değiştirdikten sonra otomatik yürütme işini devredışı bırakmış olacaksınız.

1407573690_2

Android yüklü cihazlarda,
Facebook uygulamasıyla hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda bulunan “üç çizgili simgeye” dokunduğunuzda açılan listede “Uygulama Ayarları” na tıklayın. Ekranda beliren “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini “Kapalı” hale getirerek devredışı bırakma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Ya da videoları yalnız Wi-fi üzerinden otomatik bir şekilde yürütmesine izin verebilirsiniz.

1407573730_3

iPhone veya iPad’lerde bulunan genel ayarlar kısmını açın. Facebook’u tıklayarak ardından da ayarlara gelin. Ayarlar içerisinden otomatik oynatma işlevini ya tamamen kapatın ya da Wi-fi üzerinden çalışabilecek şekilde ayarlayın.

1407573758_4

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.