Facebook mobil girişimleri desteklemek ve takibe almak için geçen senelerde FBStart adlı bir program düzenledi ve buna oldukça destek verdi. Bu FbStart programı, erken dönem mobil girişimlerin uygulamalarını yapmalarına ve geliştirmelerine destek sağlayan bir girişim hızlandırıcı program olarak nitelendirebiliriz. Mobil uygulamayla iş yapan girişimlere yönelik hazırlanan global programa FbStart.com adresi üstünden başvurabiliyor ve girişimler yine web sitesine burası üstünden giriş yaparak uygulamalarına pek çok katkı sağlayacak kaynaklara tek bir yerden ulaşma imkanına kavuşuyorlar.

Bu tarz firmaların bu şekilde dünyayı geliştirme ve pazarlama stratejilerine her zaman hayran kalmışımdır. Özellikle Türkiye’de Turkcell bunu Turkcell Akademi ve Geleceği Yazanlar ile çok aktif ve verimli bir şekilde yapıyor diyebiliriz. Facebook’ta FBStart’ta verdiği değeri arttırmak ve katılımları daha aktif hale getirip daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak için bir portal açtı. Bu portalın duyurusuna aşağıda ki butonlar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

FBStart Portal Duyurusu

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir