Günümüzde alış verişin son durağı olan E-Ticaret sektörü oldukça gelişiyor ve bu gelişen sektörde markalar e-mağazalar tedarikçiler vb. gibi etkenler arttıkça ürün yelpazeside genişliyor ve çoğalıyor. Hal bu olunca tabi çok güzel başlayan her şey gibi bu sistemde kendini bozmaya başladı. Adeta Çarşamba pazarına dönmeye başlayan E-Ticaret karşılaştırma ve fırsat siteleriyle biraz olsun düzelecekken kendini daha kategorize edecek gibi olmuşsa da bu sefer iyice iş sarpa sarmış diyebiliriz. İşte böyle bir zamanda karşımıza araburada.com gibi bir internet sitesi çıkıyor…
[box type=”note” ]Aşağıda ki yazı webrazzi.com adresinden alınmıştır.[/box]
İnternetteki en aktif eylemlerimizden biri hiç şüphesiz arama yapmak. Sosyal medya deneyimi her ne kadar arama deneyimini arka plana atsa daAraburada.com “alışverişin Google’ı” olma iddiasıyla ürün arama hizmeti vermek üzere yola çıkmış.
F. Emre Reçber ve Sarp Dağ Demirel tarafından kurulan Araburada.com 4 aylık bir geliştirmeyle 1,5 ay önce kullanıma açılmış. E-ticaret mağazalarının ürün portföyünü indeksleyerek aradığınız ürünü daha kolay bulmanızı sağlıyor. Böylece bir çok e-ticaret mağazasının ürünlerini aynı havuz içinde görebiliyorsunuz. Ürün kategorisine göre cinsiyet, renk, fiyat ve beden filterelemesi yapabiliyorsunuz.
Şu anda 60’a yakın e-ticaret sitesinin 1 milyondan fazla ürünle dahil olduğu AraBurada.com, ilk yıl sonunda en az 1.000* e-ticaret mağazasının ürünlerini Araburada.com’a entegre etmeyi hedefliyor. Araburada.com’da aylık tekil ziyaretçi sayısı ise 80 bin civarında ve ziyaretçiler ortalama 2.5 arama yapıyor.
2013 sonu verilerine göre de ülkemizde yaklaşık 16.000 adet e-ticaret mağazası olduğunu ifade eden Emre Reçber, 2. yılda 3.000 mağazaya ulaşmayı öngördüklerini söylüyor.KOSGEB desteğinde onay alan, arama algoritmaları ve teknoloji tarafında TÜBİTAKfonlarına başvuran Reçber, İdeaSoft ve PayU ile işbirliği yapmaya başladığını da paylaştı.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.