Akıllı cihazlar ilk olarak telefonlarla hayatımıza giriş yapmış olsa da günümüzde çok farklı bir boyuta taşındı ve oldukça hızlı bir şekilde bilim kurgu filmlerinde ki hayat tarzımıza ulaşıyoruz.

Tanıtım videosuna göre aracın akıllı anahtarla sadece ileri ve geri gittiğini, herhangi bir manevra verilemediğini belirtelim.

Yeni BMW 7 ile gelen bir diğer özellik de araç içinde bulunan ekranın el hareketlerinizi algılayarak belirli görevleri yerine getirmesi. Bu komutlar arasında gelen aramalara cevap verme veya sonlandırma, müziğin sesini açıp kapatma gibi araba içerisinde en çok kullanılan fonksiyonlar yer alıyor. Yapılan duyuru içerisinde el hareketlerinin belirli fonksiyonlara tanımlanabileceği ve yazılımın kişiselleştirilebileceği belirtilmiş. Yeni BMW 7 serisinin içerdiği özellikleri aktaran videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir